U hebt een bouwzaak op het hof van beroep Antwerpen?

We werken met een gespecialiseerde inleidingskamer, die actief een alternatieve afhandeling nastreeft en waar mogelijk werkt met video om aldus voor iedereen tijd en geld te besparen:

1. Stimulering van alternatieve afhandeling

Bouwzaken worden steeds ingeleid op de B9 kamer, een gespecialiseerde inleidingskamer voor bouwzaken die voor elk dossier maatwerk levert en nagaat wat het snelste traject is in beroep waarbij meer dan 90 % van de bouwdossiers op het hof binnen het jaar na inleiding wordt afgesloten.

Dat kan zijn via klassieke conclusietermijnen (747 of korte debatten), steeds in functie van de eerst beschikbare rechtsdag (op B9, op B2 of op B7 (uitzonderlijk), maar ook door:

  • plaatsopnemingen van het hof vergezeld van technische bijstand, wat vaak tot een onmiddellijke oplossing leidt;
  • het bevelen van de persoonlijke verschijning van partijen met bemiddeling door het hof ter terechtzitting;
  • de aanstelling van een technisch bemiddelaar;
  • het bevelen van een beperkt (mini) of klassiek deskundigenonderzoek;
  • zonder enig tijdverlies in de procedure ten gronde : het verzenden van de zaak naar de Kamer voor Minnelijke Schikking, in een poging middels de tussenkomst van deze kamer te schikken op zeer korte termijn (binnen de maand).

2. Gebruik van video

De B9 kamer is, mits akkoord van partijen, steeds beschikbaar voor advocaten, gerechtsdeskundigen en voor alle partijen in persoon voor een videozitting met het oog op pleidooien, opvolging expertises, bemiddeling e.d.m., ook in hybride vorm (waarbij 1 of meer partijen/advocaten op het hof aanwezig zijn en 1 of meer partijen/advocaten thuis of op kantoor). Dit kan voor elkeen tijdrovende (kostelijke) verplaatsingen vanuit Limburg maar ook vanuit Turnhout en elders vermijden.

Meer info kan u krijgen via kabinet.eerstevoorzitter.hvb.antwerpen@just.fgov.be